Ana sayfa

VİZYONDA BU HAFTA (10 HAZİRAN 2005)

AKSİYON DOLU BİR KARI KOCA İLİŞKİSİ!

“Güllerin Savaşı” ve “Prizzi’lerin Onuru”nu hatırlatan yapısıyla oldukça sevimli, sürükleyici ve keyifli bir seyirlik var karşımızda. Başrollerini yakışıklı Brad Pitt ve belki de dünyanın en çekici kadınlarından biri olan Angelina Jolie gibi iki ünlü yıldızın paylaştıkları film, aksiyonu bol bir aşk filmi. Birbirlerine ilk anda aşık olup evlenen iki tetikçi, altı yıl aradan sonra birbirlerinin hedefi haline gelirler. Filmin oldukça güzel müziklerine de dikkat.

MR. AND MRS. SMITH

Yönetmen : Doug Liman

Senaryo : Simon Kinberg

Oyuncular : Brad Pitt, Angelina Jolie, Adam Brody, Vince Vaughn

2005 / ABD

İngilizce / 115 dk.

 

FRANSIZ ORJİNLİ FARKLI BİR WESTERN

Ünlü çizgi western serisi Blueberry’nin orjinaline fazla sadık kalmadığı söylenen beyazperde uyarlamasında başrolü Vincent Cassel üstlenmiş. Kızılderililer tarafından büyütülen Mike Blueberry, Palaomito adlı küçük bir kasabanın şerifidir. Barışçıl bir adam olan Blueberry’nin yaşamı, kasabaya gelen Wally Blount adlı soğuk kanlı katil yüzünden değişir. “Doberman” adlı stilize filmle tanıdığımız Jan Kounen’in yönettiği felsefi metinler içeren western haftanın iyilerinden.

BLUEBERRY

Yönetmen : Jan Kounen

Senaryo : Cassidy Pope (Jean-Michel Charlier ve Jean Giraud’un çizgi romanından)

Oyuncular : Vincent Cassel, Juliette Lewis, Michael Madsen, Temuera Morrison, Ernest Borgnine, Djimon Hounsou, Geoffrey Lewis

2004 / Fransa-Meksika-ABD ortak yapımı

Fransızca / 124 dk.

 

AİLE İÇİ ŞİDDETİN RÖNTGENİ

Pilar soğuk bir kış gecesi oğluyla birlikte evden kaçar ve kız kardeşinin evine sığınır ama kocasının onu arayacağından şüphesi yoktur. Bütün dünyanın ortak sorunlarından biri olan ‘aile içi şiddet’e İspanyol sinemasından etkili, gerçekçi, yalın ve tarafsız bir bakış. Bol ödüllü İspanyol yapımının yönetmeni aynı zamanda oyuncu olan Iciar Bollain.

GÖZLERİMİ DE AL (TE DOY MIS OJOS)

Yönetmen : Iciar Bollain

Senaryo : Iciar Bollain, Alicia Luna

Oyuncular : Laia Marul, Luis Tosar, Candela Pena, Rosa Maria Sarda

2004 / İspanya

İspanyolca / 109 dk.