Ana sayfa

VİZYONDA BU HAFTA (29 TEMMUZ 2005)

İNGİLİZ STİLİ MACERA

Guy Ritchie’nin ‘kankası’ ve ünlü top model Claudia Schiffer’ın kocası olan Matthew Vaughn’un ilk yönetmenlik denemesi. Vaughn, daha önce Ritchie’nin filmlerinin yapımcılığını üstlenmişti. Başrol oyuncusu Daniel Craig’in performansı ile öne çıkan film, İngiliz tarzı bir macera. Bakımlı, kibar ve işinde oldukça usta olan kokain satıcısı kahramanımız, erken emeklilik planları yapmaktadır. Suç, uyuşturucu ve şiddet dünyası yerine sessiz, sade bir yaşam istemektedir. Ancak bunun için son iki görevi yerine getirmek zorundadır. Sevimli ve ilginç bir sürpriz.

BİR DİLİM SUÇ (Layer Cake)

Yönetmen : Matthew Vaughn

Senaryo : J.J. Connolly (kendisinin yazdığı aynı adlı romandan)

Oyuncular : Daniel Craig, Tom Hardy, Jamie Foreman, Sally Hawkins, Burn Gorman, George Harris, Francis Magee

2005 / İngiltere

İngilizce / 105 dk.

PSİKOLOJİK BİR GERİLİM

Aktör – yönetmen Harry Cleven imzalı Fransız/Belçika ortak yapımı psikolojik gerilim, usta işi senaryosu, yetenekli isimlerden kurulu oyuncu kadrosu ve kurduğu başarılı atmosferle öne çıkıyor. Görünürde mutlu bir hayatı olan Matyas, günün birinde aldığı telefonla alt üst olur. Çocukluğunda öldüğünü sandığı annesi sadece birkaç gün önce ölmüş ve ona tuhaf bir miras bırakmıştır: Thomas adında bir ikiz kardeş. İzleyiciyi rahatsız etmeyi başaran etkileyici bir gerilim.

GİZEMLİ GEÇMİŞ (Trouble)

Yönetmen : Harry Cleven

Senaryo : Harry Cleven, Isabelle Coudrier-Kleist, Sophie Hiet, Yann Le Nivet, Jerome Salle

Oyuncular : Benoit Magimel, Natacha Reignier, Nathan Lecroix, Olivier Gourmet, Christian Crahay, Patrick Descamps, Hana Novak

2005 / Fransa-Belçika

Fransızca / 98 dk.